WEG DWB250PE200-3DF Molded Case Circuit Breaker, 200A | BB8WAV
WEG DWB250PE200-3DF 12736153 Circuit Breaker, 250 Frame, 35 kA Breaker Interruption Capacity at 480V UL-80 Percent, 200A, DF-Thermal Adjust Magnetic Fixed Trip
Item: BB8WAVModel: DWB250PE200-3DFCross Ref: 12736153
Item Molded Case Circuit Breaker
Breaker Interruption Capacity 35 kA @ 480V
Breaker Interuption Capacity @480 Vac 35 kA @ 480V
Frame Size 250
Number Of Poles 3
Rated Amps 200A
Rated Current 200A