WEG DWB250PE150-3DF Molded Case Circuit Breaker, 150A | BB8RKH
WEG DWB250PE150-3DF 12736151 Circuit Breaker, 250 Frame, 35 kA Breaker Interruption Capacity at 480V UL-80 Percent, 150A, DF-Thermal Adjust Magnetic Fixed Trip
Item: BB8RKHModel: DWB250PE150-3DFCross Ref: 12736151
Item Molded Case Circuit Breaker
Breaker Interruption Capacity 35 kA @ 480V
Breaker Interuption Capacity @480 Vac 35 kA @ 480V
Frame Size 250
Number Of Poles 3
Rated Amps 150A
Rated Current 150A