WEG CSW30H-BCI4D61 14379461 Pushbutton, Illuminated mushroom, 120 VAC/VDC Lamp voltage, Blue, Hazardous duty
Item: BD2CMBModel: CSW30H-BCI4D61Cross Ref: 14379461
Angle Between Positions 0
Application Duty Hazardous Duty
Color Blue
Lamp Type LED
Lamp Voltage 120V AC/DC
Lens/button Color Blue
Lens/button Shape Mushroom
No. Of Positions 0
Nominal Lamp Voltage 120V AC
Nominal Mounting Size 30 mm
Type Illuminated Mushroom
Voltage 600V
Voltage Class 600V