Item: CU9KKJModel: PCLNR5050T25Cross Ref: 56PZ73 / 6016395
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Cutting Direction Right Hand
Functional Width 2.362"
Insert Clearance Angle
Insert Cutting Edge Length 25 mm
Insert Holding Type Lever Lock
Insert Seat Size 25
Insert Shape Diamond
Iso Number PCLNR5050T25
Orthogonal Rake Angle -6°
Overall Length 300 mm
Projection Length 1.969"
Shank Height 50 mm
Shank Width 50 mm