FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Sprocket |
| Bore | 1 3/16" |
| Bore Dia. | 1 1/2" |
| For Chain Size | 50 |
| Length Through Bore | 1 1/4" |
| Strands | 1 |
| Teeth | 26 |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.53 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
Explore Products
- CHEMGLASS CG-1402-27 Buchner Funnel, 19 mm Stem OD - Metric, 97 mm Stem Length - Metric
- DIAMABRUSH 911501210 Polishing Abrasive Pad 15 Inch Diameter
- EATON HVX003A1-4A1B1B5C2D3 Adjustable Frequency Drive, 3 HP, NEMA Type 1, EMC H, 1 ext, 3 RO, N2, 480 V
- STARRETT FCH0034-G 00482 Bi-Metal Fast Cut Hole Saw, 3/4 Inch, 19 mm
- VULCAN HART 714211 Burner, Cast
- GROVE GEAR EL8130528.10 EL-HMQ813-15-H_-56-10 Worm Reducer, 15:1 Ratio, 0.625 Inch I.D, 0.625 Inch O.D, Aluminum
- VERMONT GAGE 121102210 Step Gage, Class Z
Explore More
- KEYSHAFT
- Electric Sprayer Pumps
- PVC Pipe Fittings
- Straight Blade Receptacles
- Solar Fuses
- Decorative Fixtures
- CONDOR Electrical Gloves Protector, White, Cinch Cuff
- BALLYMORE Unassembled Steel Rolling Ladders Without Handrails
- DESTACO 385-L Series Pull Action Latch Clamps
- DESTACO 624 Series Straight Line Action Clamps
- TEMPCO Replacement Heating Elements for TRH5 Series Heaters
- MOON AMERICAN Fire Hose Ball Valve
- SPEARS VALVES PVC New Style Standard Tank Adapters With EPDM Gaskets, Fipt x Fipt
- SANDUSKY LEE Stationary Combination Cabinets
- KIMBLE CHASE KIMAX Class A Mixing Cylinders
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
TSUBAKI H50B26F-1C Finished Bore Sprocket, 26 Teeth, 1-3/16 Inch Bore
€95.54 /unit

