FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness | 3/16" |
| Width (in) | 2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.72 |
| Ship height (cm) | 0.48 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 5.08 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Cell Phone Lockers
- Ratcheting Wrenches
- Electric Baseboard Heaters
- Abrasive Stars
- Pipe Grabs
- CHICAGO PNEUMATIC CP5080 Series Belt Sanders
- KEO Precision 3-Flute Cap Screw Kounterbores
- GLOBE SCIENTIFIC Griffin Style Beakers, Polypropylene, Molded Graduations
- ANVIL 821 Series Flanged Cross, Class 125 Standard, Black
- SAFETY SPEED Fixed Stand
- GLARO Stationary Recycling Container
- EATON E75 IntelliView Series Photoelectric Sensors
- TRILOGY Housing Assemblies
- BRYANT Telescoping Takeups For Conveyor Belts
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54344 Flat Stock, 3/16 Inch Thickness x 2 Inch Width x 36 Inch Length
€146.97 /unit







