STARRETT 54338 Flat Stock, 3/16 Inch Thickness x 1/2 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€69.85 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness | 3/16" |
| Width (in) | 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.43 |
| Ship height (cm) | 0.48 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 1.27 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Vacuum Breakers
- Tie Down Winches and Winch Bars
- Floor Mount Vibration Isolators
- Pressure Washer Hose Reels
- Transformer Accessories
- AKRO-MILS 30283 Akrobins Super Size Bins
- NORTH BY HONEYWELL Chemsoft CE Disposable Gloves, Nitrile
- JOHN GUEST Swivel Male Branch Tees, NPTF Thread, Acetal Gray
- GLOBE SCIENTIFIC Label Rolls, Cryo, Direct Thermal, 38 x 19 mm Size
- BRISKHEAT Blanket Drum Heater
- VESTIL TMS Series Tilt Master Straddles
- BENCHMARK SCIENTIFIC Grinding Balls
- MARTIN SPROCKET Double Single Stock Bore Type Roller Chain Sprockets, 140 Chain Number
- HEAT WAGON Filters
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54338 Flat Stock, 3/16 Inch Thickness x 1/2 Inch Width x 36 Inch Length
€69.85 /unit







