FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 5/32" |
| Width (in) | 3 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 2.51 |
| Ship height (cm) | 0.4 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 8.89 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Oil Air and Fuel Filters
- Web Sling Wear Pads
- Janitor-Housekeeping Carts
- Firestop Accessories
- Helical Thread Repair Kits
- EMBRACO Refrigeration Compressors
- AKRO-MILS 30250 Akrobins Plastic Storage Bins
- CONDOR Smooth Polyurethane Coated Gloves
- UNISTRUT P2458 Tubular Knee Braces
- BATTALION Key Ring
- SPEARS VALVES PVC True Union 2000 Industrial Ball Check Valves, Flanged Ends, FKM
- 80/20 0 Degree Standard Structural Pivots
- MERSEN FERRAZ Offset Tag Fuse-Links, gG, 690VAC/460VDC
- MILWAUKEE Permanent Industrial Paint Markers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54333 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 3-1/2 Inch Width x 36 Inch Length
€213.22 /unit







