STARRETT 54332 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 3 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€205.84 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 5/32" |
| Width (in) | 3" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 2.15 |
| Ship height (cm) | 0.4 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Abrasive Blasters
- Pourers
- Floor Grinders
- Precision Ball Screws
- Lab Freeze Dryers
- LITTLE GIANT LADDERS Aircraft Support Aluminum Articulated Extendable Ladders
- HOWARD LEIGHT Plug N Play Prefilled earplug canisters
- KUSHLAN PRODUCTS Pedestal Cement Mixer
- KEO Metric Keyseat Cutters, Shank Type, High Speed Steel
- VULCAN HART Top Frame, Rear
- VERMONT GAGE Go/NoGo Standard Thread Plug Gages, 10-32 Unf Lh
- TRAMEX Environmental Monitoring System
- VESTIL SEH Series Steel Truck Dock Plates
- KILLARK VersaMate Series 200 Amp Plugs & Connectors
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54332 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 3 Inch Width x 36 Inch Length
€205.84 /unit







