STARRETT 54326 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 1 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€92.77 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 5/32" |
| Width (in) | 1" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.72 |
| Ship height (cm) | 0.4 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Nut Driver Sets
- Truck Box and Jobsite Box Accessories
- Flatware Dispensers
- Latches
- Lab Freeze Dryer Accessories
- CHICAGO PROTECTIVE APPAREL ARC Flash Jacket And Bib Kit, 12 Cal
- WELLS LAMONT Para Aramid Sleeves with Cotton Lining
- CASH VALVE Vacuum Valves, Type D-51
- CHICAGO PNEUMATIC CP7300 Series Air Drills
- MITUTOYO Digital Durometer Shore 0.71 Inch
- BALDWIN FILTERS Hex Head Plug
- BANJO FITTINGS Stubby Repair Kit
- INGERSOLL-RAND Air Powered Screwdrivers
- PARKER P32 Series Compact Air Pressure Regulators
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54326 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 1 Inch Width x 36 Inch Length
€92.77 /unit







