FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1/8" |
| Width (in) | 8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 4.59 |
| Ship height (cm) | 0.32 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 20.32 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Faucet Accessories
- Plug-In Wall Switch Timers
- Pressure Gauge Accessories
- Plug Gauges
- Grid Coupling
- ANSELL 88-394 Alphatec Unlined Chemical Resistant Gloves
- CONDOR General Purpose Gloves, Navy Blue/Black, Smooth Nitrile
- CONDOR Leather Gloves, Standard, Straight Thumb, Beige
- NEWBORN Caulk Finishing Tools
- ANVIL AF730 Series Longitudinal And Lateral Seismic Clamps, Electro Galvanized
- INNOVATIVE COMPONENTS 3/8-16 Thread Size Fluted Knob
- DIXON Polycarbonate Fog Nozzles
- BALDOR / DODGE QD, N Size Bushings
- REGAL Cobalt End Mills, Double End, HSS, CC, 4 Flutes, TiCN
- WATTS AE Series Fittings For Agriculture
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54314 Flat Stock, 1/8 Inch Thickness x 8 Inch Width x 36 Inch Length
€411.22 /unit







