FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1/8" |
| Width (in) | 3 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 2.01 |
| Ship height (cm) | 0.32 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 8.89 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54308 Flat Stock, 1/8 Inch Thickness x 3-1/2 Inch Width x 36 Inch Length
€170.57 /unit







