STARRETT 54307 Flat Stock, 1/8 Inch Thickness x 3 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€168.56 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1/8" |
| Width (in) | 3" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.72 |
| Ship height (cm) | 0.32 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Manifold Gauge Set Accessories
- Electric Conduit Benders
- Bench Buffers
- Coolant Filters And Cartridges
- Safety Pins
- ANSELL Natural Rubber Gloves
- VIEGA PROPRESS Double Drop Elbow, Press x Press x FNPT
- ACME ELECTRIC WI112 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class
- MUELLER INDUSTRIES 861SS-BC Y Strainers
- MUELLER INDUSTRIES 862SS Y Strainers
- REIKU Conduit Tubing Connector
- APPLETON ELECTRIC 35 Watt Wet Location Fixture
- GPI Fastener and Seal Kits
- BALDWIN ESTATE Keyed Bethpage Knobs With Bethpage Rose
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54307 Flat Stock, 1/8 Inch Thickness x 3 Inch Width x 36 Inch Length
€168.56 /unit







