FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 3/32" |
| Width (in) | 6" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 2.58 |
| Ship height (cm) | 0.24 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Splice Connectors
- Condensate Pumps
- Solid State Relays
- Cable Protector Accessories
- Air Curtain Blowers
- MECHANIX Carbon X Level 1 Heat Resistant Gloves
- TEMPCO Maxiband Heaters
- TEMPCO PCT-3000 Series Temperature Controls
- REESE Pintle And Ball Combinations
- WESCO Light-Duty Powered Walkie Pallet Trucks
- SPEARS VALVES PVC Schedule 80 Fitting Special Reinforced Unions 2000, SR Fipt x SR Fipt with EPDM O-ring Seal SS Collar
- MAXI-LIFT Tiger Tuff Elevator Buckets
- BETTER PACK Plate Assemblies
- SPEAKMAN Spout Assemblies, Center
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54289 Flat Stock, 3/32 Inch Thickness x 6 Inch Width x 36 Inch Length
€265.00 /unit







