STARRETT 54266 Flat Stock, 1/16 Inch Thickness x 3-1/2 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€158.25 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1/16" |
| Width (in) | 3 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1 |
| Ship height (cm) | 0.16 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 8.89 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Stretch Wrap Machines
- Ball Transfer Tables
- Diaphragm Compressor/Vacuum Pump
- Boring Bars
- AKRO-MILS 30288 Akrobins Super Size Bins
- RUD CHAIN Socket Wrenches
- MERSEN FERRAZ Protistor fuses, 550 to 1250VAC
- PALADIN Blade Replacement Kits
- ARO 1500 Series Piggyback Filter/Regulators
- B & B MANUFACTURING Powerhouse HTD Pulleys, 3mm
- SIOUX CHIEF Bar-Stock & Forged Street Elbows
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54266 Flat Stock, 1/16 Inch Thickness x 3-1/2 Inch Width x 36 Inch Length
€158.25 /unit







