STARRETT 54245 Flat Stock, 1-1/2 Inch Thickness x 4 Inch Width x 18 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€692.95 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 18" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1 1/2" |
| Width (in) | 4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 13.75 |
| Ship height (cm) | 3.81 |
| Ship length (cm) | 45.72 |
| Ship width (cm) | 10.16 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Gas Welding Tips
- Belt/Disc Sanders
- Hammer Drill Bit Sets
- Whole House Fans
- Electric Infrared Heater Elements
- ANSELL 70-225 Hyflex Reversible Cut Resistant Gloves
- RUD CHAIN Ice Bolts
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND TU 750 Gas Springs
- YELLOW JACKET Plus II Hose Sets With FlexFlow Valve
- MUELLER INDUSTRIES 1601-AC Chexter Check Valves
- NEW PIG Spill Kit Refill, Box
- PARKER 10 Series Couplers, Quick Connect Air Couplings
- 80/20 Standard Anchor Fasteners
- LIFT-ALL Webmaster 1600 Slings, Type 4, Single Ply, Polyester
- SIOUX CHIEF PowerPEX ASTM F1807 Straight Adapters, Male Sweat
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54245 Flat Stock, 1-1/2 Inch Thickness x 4 Inch Width x 18 Inch Length
€692.95 /unit







