STARRETT 54241 Flat Stock, 1-1/2 Inch Thickness x 2 Inch Width x 18 Inch Length
Get it by Friday, May 22
€411.03 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 18" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1 1/2" |
| Width (in) | 2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 6.88 |
| Ship height (cm) | 3.81 |
| Ship length (cm) | 45.72 |
| Ship width (cm) | 5.08 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Float Switches
- Vacuum Cleaner Bags and Filters
- Timer Accessories
- Floor Boxes
- Mechanical Actuators
- SHARPE VALVES 39306 Series, Ball Valve
- ANSELL Coated Nitrile Gloves, Gray White
- KEO Woodruff Keyseat Cutters, Shank Type, Carbide Tipped
- GLOBE SCIENTIFIC Label Sheets, Cryo, 38 x 6 mm Size
- IGUS Series, 350, Cable Carrier Medium
- GROVE GEAR GR Series, WHMQ-H1 Style, 832 Size, Ironman Worm Gear Reducers
- HUSQVARNA Drive Belts
- LINEMASTER Hercules Anti Trip Foot Switches, O Shield
- BALDWIN ESTATE La Jolla Handlesets With Contemporary Knobs
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54241 Flat Stock, 1-1/2 Inch Thickness x 2 Inch Width x 18 Inch Length
€411.03 /unit







