STARRETT 54240 Flat Stock, 1-1/2 Inch Thickness x 1-1/2 Inch Width x 18 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€248.14 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 18" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1 1/2" |
| Width (in) | 1 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 5.16 |
| Ship height (cm) | 3.81 |
| Ship length (cm) | 45.72 |
| Ship width (cm) | 3.81 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Logistics Straps
- Spherical Roller Bearings
- Torsion Springs
- Purge and Fill Valves
- Thread Inserts
- CASH ACME Temperature & Pressure Relief Valve, 150 psi
- STARRETT Steel Straight Edge
- DWYER INSTRUMENTS BT15S/BT20S Series Sanitary Bimetal Thermometers
- DICKSON Pressure Data Loggers
- KINGSTON VALVES 226 Series, Valve Repair Kits
- BENCHMARK SCIENTIFIC Adapters
- CEMENTEX USA Overpants, 8 Cal.
- CEMENTEX USA Linesmen Pliers
- DURAPULSE GS4 Series Modules
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54240 Flat Stock, 1-1/2 Inch Thickness x 1-1/2 Inch Width x 18 Inch Length
€248.14 /unit







