STARRETT 54231 Flat Stock, 1-1/4 Inch Thickness x 1-1/2 Inch Width x 18 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€291.10 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 18" |
| Material | O-1 |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1 1/4" |
| Width (in) | 1 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 4.3 |
| Ship height (cm) | 3.18 |
| Ship length (cm) | 45.72 |
| Ship width (cm) | 3.81 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Building Cable
- Safety Monitoring Relays
- Adhesive Anchors
- Flexible Ducts
- Threaded Body Cylinders
- ANSELL 11-840 Hyflex Nitrile Coated Durable Industrial Gloves
- ANSELL 29-865 Alphatec Medium Duty Unsupported Neoprene Gloves
- KUSHLAN PRODUCTS Pedestal Cement Mixer
- ANVIL 2809 Series Threaded Lateral Anvilets, 3000 PSI
- GLOBE SCIENTIFIC Globe Glass Erlenmeyer Flasks, Heavy Duty
- LUMENITE CONTROL TECHNOLOGY INC. Sanitary Continuous Level Transmitter
- ACCUFORM SIGNS Tough-Mark Series T-Corner Floor Marking Tape
- APOLLO VALVES 79 Series UL Listed Refrigerant Ball Valves
- CDI CONTROL DEVICES Float Balls
- GRAINGER Dust Caps
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54231 Flat Stock, 1-1/4 Inch Thickness x 1-1/2 Inch Width x 18 Inch Length
€291.10 /unit







