STARRETT-UK CU9593 STARRETT-UK CU9593 | CX4AWK 436.1MXRLZ-375
STARRETT 436.1MXRLZ-375 72748 Outside Micrometer
Item: CX4AWKModel: 436.1MXRLZ-375Cross Ref: 72748
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Micrometer
Accuracy -0.008 mm to +0.008 mm
Accuracy (mm) -0.008 mm to +0.008 mm
Anvil Type Flat
Anvil/spindle Material Carbide
Case Material Wood
Case Type Wood
Frame Finish Black Wrinkle
Graduations 0.01 mm
Graduations (mm) 0.01 mm
Micrometer Type Outside
Range 350 mm to 375 mm
Range (mm) 350 mm to 375 mm