SQUARE D KA36200-1021 I-Line Molded Case Circuit Breaker, Plug In, 200A, 600VAC
Product Specifications:
| Item | Circuit Breaker |
| Amps | 200A |
| Frame Type | KA |
| Number Of Poles | 3 |
| Voltage | 600V |
| Voltage Type | AC |
Shipping Info:
| Country of Origin | US |
Product Details:
- K frame design in 3 pole, 3 phase configuration for limiting overload
- Equipped with plug-in mounting for smooth installation & maintenance, and 120VAC shunt trip for disconnecting main power supply