SPEARS VALVES 854P-040-1S Flange Replacement Split Rings, 4 Size, PVC
4"
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
| Item | Split Ring |
| Joint | Flange Replacement Split Rings PVC |
| Material | PVC |
| O-ring | For Spears flanges With regular PVC Rings |
| Product Datasheet | spears-valves-854p-040-1s.pdf |
| Schedule | SCH80 |
| Size | 4 |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.81 |
| Ship height (cm) | 5.08 |
| Ship length (cm) | 5.08 |
| Ship width (cm) | 5.08 |
Documentation:
Product Variants
| Model | Size | Schedule | Material | Price | |
|---|---|---|---|---|---|
Explore Products
- PARKER R364-02BQ050 Regulator, 1/4 Inch Size
- REGAL 008984AS94 Hand Tap Set With Alcrona Coating, 3/8-16 UNC Size, H1 Limit, 4 Flutes
- DIXON HTBC750 Clamp, Heavy Duty T Bolt, Plain, 7 1/4 In to 7 9/16 In Mounting Hole Dia.
- MASTERDRIVES 3/5V850-2517 Taper Bushing Sheave, 5V Section, 3 Groove
- MACROMATIC THR-11368-30J Time Delay Relay, 24V AC/DC, 10A
- BUSSMANN FLD-40 Automotive Fuse, 40A, 32VDC
Explore More
- KEYSHAFT
- Label Makers and Printers
- Fiber Optic Adapters
- Duct Pressure Switches
- Engraving Tools
- Roof Repair Products and Tools
- ANSELL 11-515 Hyflex High Visibility Cut Resistant Gloves
- MEMPHIS GLOVE Ninja Ice Insulated Work Gloves
- KRYTOX FPG 028 Series Type IV Aerospace Grease
- BOLLE SAFETY Tracker High Protection Safety Glasses
- VULCAN HART Capacitor
- APOLLO VALVES 73A-140 Series Carbon Steel Ball Valves