SPEARS VALVES 3028B-100X18S Bolted Compression Coupling, Sbr x 100 Pip, 10 Size, PVC, 316Ss Hardware
Item: BU6DTPModel: 3028B-100X18S
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Compression Coupling
Construction 18" With Stainless Steel Bolts
Joint Bolted Compression Coupling
O-ring Bolted Compression Coupling - PIP 12" & 18" Lengths With SBR Gasket
Product Datasheet spears-valves-3028b-100x18s.pdf
Size 10
Type PVC 80, 100 & 125 psi PIP Fabricated Fittings