SPEARS VALVES 24102J101-010 Industrial Ball Valve, Flanged, EPDM, 1 Size, CPVC
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Ball Valve |
| Construction | Flanged |
| Joint | CPVC |
| Product Datasheet | spears-valves-24102j101-010.pdf |
| Size | 1" |
| Type | Premium Actuated True Union 2000 Industrial Ball Valve - Pneumatic |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.89 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 18.42 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
Documentation:
Explore Products
- NIBCO PX60226R
- LAKELAND 07428B-MD Flame-Resistant Hooded Coveralls, Pyrolon, Serged Seam, Light Blue, M
- VERMONT GAGE 191210110 Trilock Gage, Class X, Go, Steel
- WIHA TOOLS 31244 WIHA 31244
- WALTER TOOLS A1149XPL-NO22 5337164 Screw Machine Drill Bit, #22 Size, 55/64 Inch Flute Length, 55 mm Overall Length
- GEARENCH HXN032
- MERIT BRASS M406-04 Tee, Nominal Size 1/4 Inch
- VERMONT GAGE 112103800 Pin Gage, Class ZZ, Go, Steel, 3.80 mm Size
Explore More
- KEYSHAFT
- Outlet Strips
- Heat Resistant Gloves
- Bolt On Miniature Circuit Breakers
- Photoelectric Sensors Accessories
- Task Chairs
- KUSHLAN PRODUCTS Replacement Mixer Drum
- ANSELL 88-390 Alphatec Neoprene Natura Latex Chemical Resistant Gloves
- MCR SAFETY Leather Palm Work Gloves
- CAIMAN Heatrac Insulated Hi Vis Waterproof Winter Work Gloves, Cowhide Leather
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond RealSeal PETG Square Media Bottles
- BUCHANAN Wire Connector
- SQUARE D General Duty, Fusible, 240VAC Safety Switches
- WALTER TOOLS F2239 Copy Milling Cutter
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond Culture Tube Caps, for 25 mm Glass Culture Tubes