SOLBERG CSL-843-051HCB Inlet Vacuum Filter, Right Angle, 0.5 Inch Size
Get it by Monday, May 25
€110.33 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Inlet Vacuum Filter |
| Dim A | 111 mm |
| Dim B | 76.2 mm |
| Dim C | 149.1 mm |
| Dim D | 63.5 mm |
| Dim E | 82.55 mm |
| Flow Rate | 34 CMH |
| Item | 500703 |
| Product Datasheet | solberg-csl-235p-300.pdf |
| Replacement Element | 843 |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.35 |
| Ship height (cm) | 11.1 |
| Ship length (cm) | 14.88 |
| Ship width (cm) | 14.88 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Explore Products
- SANDPIPER S20B1A1WABS000. Ball Valve AODD Pump, Standard Duty, Metallic, Aluminum, 2 Inch Port
- 80/20 2546-BLACK 1515 S x 6 Inch 45 Degree Support Black Anodize
- INGERSOLL-RAND 76827 Gasket
- KRUEGER H-1.5-81 Therma Level Gauge, 1.5 Inch NPT Opening, 81 Inch Depth, Galvanized Steel
- STEARNS BRAKES 51671110001G Hub And Set Screw Assembly
- ZSI-FOSTER CBN3RD-HG Bridge Support, 3 Base, Hot Dip Galvanized Channel, 34.82 Inch Width
- WESTWARD 401J56 Jobber Length Drill Bit, 3/16 Inch Size, 3 1/2 Inch Overall Length
- PEER CHAIN 34920 Connecting Link, C2050 Pitch
Explore More
- KEYSHAFT
- Machine Chucks
- Dust Collector Accessories
- Rolling Ladders
- File Cabinet and Cam Locks
- Cobalt End Mills
- DESTACO 630 Series Straight Line Action Clamps
- IRONCAT MIG Welding Gloves, Goatskin/Cowhide Leather
- KEO Dovetail Cutters
- ANVIL AS560EH Series Channel With Elongated Holes
- MJ MAY Rubber Sheet, Polyurethane
- MULTIFAN Fan Shutters
- ALVORD POLK Taper Socket Reamers
- ARLINGTON INDUSTRIES Saddle Grip Connectors
- BALDWIN ESTATE Traditional Knobs With Square Roses
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
SOLBERG CSL-843-051HCB Inlet Vacuum Filter, Right Angle, 0.5 Inch Size
€110.33 /unit
