SOLBERG CSL-824-050HCB Vacuum Filter, 1/2 In, 18 SCMF, Paper Media
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Inlet Vacuum Filter |
| Dim A | 92.2 mm |
| Dim B | 57.15 mm |
| Dim C | 95.25 mm |
| Dim D | 47.75 mm |
| Dim E | 76.2 mm |
| Flow Rate | 31 CMH |
| Item | 500703 |
| Product Datasheet | solberg-csl-235p-300.pdf |
| Replacement Element | 824 |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Ductless Fume Hoods
- IBC and Tank Spill Containment
- EPDM Tubing
- Paint Shakers
- ForkLift And Attachment Accessories
- CONDOR Back Supports With Lumbar Pads, Nylon
- ASHCROFT A Series Explosion Proof Pressure Switches, 316SS Body
- FERNCO Flexible Qwik Tees
- ACME ELECTRIC WI001 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class
- RUD CHAIN LPW-U Lashing Points, Welding
- LOVEJOY S Type Flanges with Keyway, Metric Bores
- HOFFMAN Lay In Wireway Bolt On Barrier Kits
- TOUGH GUY Refrigerator Coil Brushes
- BRADY NFR Labels
- VESTIL DBT Series Four-Wheel Drum Trucks
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
SOLBERG CSL-824-050HCB Vacuum Filter, 1/2 In, 18 SCMF, Paper Media
