SMC VALVES MY1B20-500 Guided Cylinder, 20 mm Size, Double Acting Auto Switcher
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Cylinder |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 3.15 |
| Ship height (cm) | 7.62 |
| Ship length (cm) | 30.48 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
Product Variants
| Product | Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|---|
Explore Products
- CASH VALVE FRM2CCZEZWGH03-E2 Cryogenic Valve, 1/2 Inch Size, 20-50 PSI, Stainless Steel
- MACROMATIC TH41568-17T Time Delay Relay, Single Shot, SPDT, 24V AC, 1.2 to 120 min, Single Pin Trigger
- GATES E192XL037 Square Tooth Timing Belt, 1/5 Inch Pitch, 96 Teeth
- DORIAN PLC-CNC-MCDC-DCM4
- BUSSMANN MDQ-10 Fuse, 10 Amp, 32 VAC, 1 kA at 32 VAC, 1-1/4 Inch Lg, 1/4 Inch Dia.
- ALEMITE 381193-2 Manifold 3 Pos 1/8 Npsi
- E JAMES & CO 2850-3/32BTAPE Rubber Silicone 3/32 Inch Thick 12 x 24 Inch
Explore More
- KEYSHAFT
- Foam Rubber Seals
- Lockout Hasps
- Fastener Assortments
- Fiberglass Grating
- Plastic Square Rods
- OIL SAFE Premium Pump Body Collars
- ELVEX Provest II Water Resistant Vests
- VIEGA PROPRESS Tee, 304 SS, Press x Press x Press, FKM Seal
- ACME ELECTRIC WI750 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class
- MUELLER INDUSTRIES 101MDT Silent Check Valves
- EATON QCGF Series Industrial Circuit Breakers
- TEMPIL Temperature Indicator
- KEYSTONE TECHNOLOGIES Pans
- STARRETT 95425 Series Advanz Carbide Tipped Band Saw Blades
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.