SMC VALVES MKB20-10LZ Cylinder, 20 mm Size, Double Acting Auto Switcher | AN3WGP
SMC VALVES MKB20-10LZ Cylinder, 20 mm Size, Double Acting Auto Switcher
Item: AN3WGPModel: MKB20-10LZ
7 In Stock
Ships within 2 days via
Product Specifications:
Item Cylinder
Arm Opening Angles 90°
Clamp Force At 0.5 Mpa 100N
Max. Operating Pressure 1 MPa
Min. Operating Pressure 0.1 MPa
No. Of Auto Switches 2
Operating Pressure Range 0.1 MPa to 1 MPa
Overall Body Length 112 mm