SCIENTIFIC CUTTING TOOLS LHB2301150A SCIENTIFIC CUTTING TOOLS LHB2301150A | CX3FCP
Item: CX3FCPModel: LHB2301150ACross Ref: 215202
In Stock
2.5"
Get it by Tuesday, May 26
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Solid Boring Bar
Finish AlTiN
Material Solid Carbide
Maximum Depth 1.15"
Min. Bore Dia. 0.23"
Overall Length 2 1/2"
Product Type Boring Bar
Shank Dia. 0.312"