SCIENTIFIC CUTTING TOOLS HB135750C SCIENTIFIC CUTTING TOOLS HB135750C | CX3EDQ
Item: CX3EDQModel: HB135750CCross Ref: 216486
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Solid Boring Bar
Finish Tin
Material Solid Carbide
Max. Bore Depth 3/4"
Maximum Bore Diameter 3/4"
Min. Bore Dia. 0.135"
Overall Length 2"
Product Type Helical Boring Bar
Shank Dia. 0.187"