SCIENTIFIC CUTTING TOOLS GFR033-12 SCIENTIFIC CUTTING TOOLS GFR033-12 | CX3DGK
SCIENTIFIC CUTTING TOOLS GFR033-12 222017 Groove Tool, Solid Carbide, 0.0335 Groove, 5/16 Shank Dia
Item: CX3DGKModel: GFR033-12Cross Ref: 222017
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Grooving Tool
Finish Uncoated
Material Solid Carbide
Max. Bore Depth 3/4"
Min. Bore Dia. 0.312"
Offset 0.11"
Overall Length 2 1/2"
Product Type Grooving Tool
Shank Dia. 0.312"
Width 0.033"