SCIENTIFIC CUTTING TOOLS GFR017K-4 SCIENTIFIC CUTTING TOOLS GFR017K-4 | CX3DDL
SCIENTIFIC CUTTING TOOLS GFR017K-4 221804 Groove Tool, Solid Carbide, 0.0175 Groove, 3/16 Shank Dia
Item: CX3DDLModel: GFR017K-4Cross Ref: 221804
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Grooving Tool
Finish Uncoated
Material Solid Carbide
Max. Bore Depth 1/4"
Min. Bore Dia. 0.187"
Offset 0.05"
Overall Length 2"
Product Type Grooving Tool
Shank Dia. 0.187"
Width 0.017"