SCIENTIFIC CUTTING TOOLS FG187-040 SCIENTIFIC CUTTING TOOLS FG187-040 | CX3DAT
Item: CX3DATModel: FG187-040Cross Ref: 220028
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Grooving Tool
Finish Uncoated
Groove Depth 2/25"
Groove Width 1/25"
Material Solid Carbide
Min. Hole Dia. 0.195"
Neck Relief 1/2"
Overall Length 2"
Product Type Grooving Tool
Shank Dia. 0.187"