SCIENTIFIC CUTTING TOOLS FG187-035 SCIENTIFIC CUTTING TOOLS FG187-035 | CX3DAQ
Item: CX3DAQModel: FG187-035Cross Ref: 220025
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Grooving Tool
Finish Uncoated
Groove Depth 0.07"
Groove Width 0.035"
Material Solid Carbide
Min. Hole Dia. 0.195"
Neck Relief 1/2"
Overall Length 2"
Product Type Grooving Tool
Shank Dia. 0.187"