AlTiN
1.75"
0.288"
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
| Item | Solid Boring Bar |
| Finish | AlTiN |
| Material | Solid Carbide |
| Max. Bore Depth | 1 3/4" |
| Min. Bore Dia. | 0.288" |
| Overall Length | 3" |
| Product Type | Boring Bar |
| Shank Dia. | 0.312" |