RULAND MANUFACTURING MT12-CSBC-M5-A Thru Hole 12mm, Thread M5, L 32mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€23.26 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Clamp Screw Cl | M5 |
| Edge To Center L2 | 17 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Length L1 | 32 mm |
| Square Thru Hole S | 10 mm |
| Thread (th) | M5 |
| Thread Depth Lt | 9 mm |
| Thru Hole Diameter B | 12 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Width & Height W1 | 16 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.02 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 3.2 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Air Velocity Meters and Anemometers
- Motor Starter Enclosures
- Floor Grinders
- Optical and Transit Levels and Packages
- Underground Enclosure Covers
- PROTO Punch and Chisel Set
- HI TEMP Welding Pad
- RUD CHAIN WPP-S Powerpoint Universal Connection Hoist Rings
- NASHVILLE WIRE Pallet Rack Wire Decking
- SUGATSUNE Large Utility Hook
- EATON PowerXL DG1 Series Brake Chopper Modules
- GATES Field Attachable Type T Hose Couplings
- STARRETT 99801 Series Primalloy Band Saw Blades
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT12-CSBC-M5-A Thru Hole 12mm, Thread M5, L 32mm, Aluminum
€23.26 /unit
