REGAL 017459AS25 Hand Tap, 1 3/8-6 Size, H4 Limit, 4 Flutes, Bottom, Left Hand With Tin Coating
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
| Item | Hand Tap |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.05 |
| Ship height (cm) | 3.81 |
| Ship length (cm) | 20.32 |
| Ship width (cm) | 3.81 |
Product Variants
| Model | Thread Size | Number Of Flutes | Thread Type | Price | |
|---|---|---|---|---|---|
Explore Products
- MAUDLIN PRODUCTS PL10-025 Plastic Shim Sheet, White, .025 x 10 x 20 Inch, 1 Pcs.
- PEER CHAIN 45173 Roller Chain, 50 Feet Length, Stainless Steel
- VESTIL D-150/650-20 Vinyl-Coated Nylon Dock Seal/Shelter Combination, 20 Inch, 8 x 10 ft, Black
- VOLKEL 90498-2 Hand Tap Second, JIS B-4430/DHSS-G, Mf 24 x 1.5 Size
- TITAN FASTENERS JJDAGC3
- VOLKEL 16102 Plug Gauge, DIN ISO 1502, Mf 40 x 1.5 Size
- GORLITZ T01 105 Upper End Plate
Explore More
- KEYSHAFT
- Push to Connect Tube Fittings
- Food Service Brushes
- Security/Area Lighting Fixtures
- Brazing Alloys
- Safety Storage Buildings
- PLAST-O-MATIC VBS Series Compact And Self Closing Vacuum Breakers
- IRONCAT TIG Welding Gloves, Kidskin Leather
- CHICAGO PNEUMATIC CP7769/CP7779 Series Impact Wrenches
- ACME ELECTRIC WI075 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class