Item: CG9MNUModel: WR74-2460GYCross Ref: 60TV91
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Wire Shelving Unit
Color Gray
Finish Epoxy Coated
Height 74"
Length 60"
Load Capacity Per Shelf 600 lbs.
Material Steel
Number Of Shelves 4
Overall Depth 24"
Overall Height 74"
Overall Width 60"
Product Datasheet quantum-storage-systems-wr74-1236bk.pdf
Recommended Environments Dry, Wet
Shelving Configuration Starter
Size 24" x 60" x 74"
Whole Unit Load Capacity 2400 lbs.
Width 24"