Item: CG9MHZModel: WR74-1824GYCross Ref: 60TV83
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Wire Shelving Unit
Color Gray
Finish Epoxy Coated
Height 74"
Length 24"
Load Capacity Per Shelf 800 lbs.
Material Steel
Number Of Shelves 4
Overall Depth 18"
Overall Height 74"
Overall Width 24"
Product Datasheet quantum-storage-systems-wr74-1236bk.pdf
Recommended Environments Dry, Wet
Shelving Configuration Starter
Size 18" x 24" x 74"
Whole Unit Load Capacity 3200 lbs.
Width 18"