Item: CG9LYBModel: WR63-1824GYCross Ref: 60TV69
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Wire Shelving Unit
Color Gray
Finish Epoxy Coated
Height 63"
Length 24"
Load Capacity Per Shelf 800 lbs.
Material Steel
Number Of Shelves 4
Overall Depth 18"
Overall Height 63"
Overall Width 24"
Product Datasheet quantum-storage-systems-wr63-1236bk.pdf
Recommended Environments Dry, Wet
Shelving Configuration Starter
Size 18" x 24" x 63"
Whole Unit Load Capacity 3200 lbs.
Width 18"