Get it by Monday, May 25
5.00% off
Product Specifications:
| Item | Wire Cantilever |
| Capacity Per Shelf | 800 lbs. |
| Color | Gray |
| Finish | Epoxy Coat |
| Load Capacity | 2400 lbs. |
| Load Capacity Per Shelf | 800 lbs. |
| Material | Steel |
| Mounting Mechanism | Post |
| Mounting Type | Hanging |
| Number Of Shelves | 3 |
| Overall Depth | 24" |
| Overall Height | 54" |
| Overall Width | 24" |
| Usable Depth | 24" |
| Usable Width | 24" |