Item: CT8JLKModel: WC54-CB1448PCross Ref: 60TU03
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Wire Cantilever
Capacity Per Shelf 800 lbs.
Color Green
Finish Epoxy Coat
Load Capacity 2400 lbs.
Load Capacity Per Shelf 800 lbs.
Material Steel
Mounting Mechanism Post
Mounting Type Hanging
Number Of Shelves 3
Overall Depth 14"
Overall Height 54"
Overall Width 48"
Usable Depth 14"
Usable Width 48"