Item: CT8JQTModel: WC54-CB1448GYCross Ref: 60TU63
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Wire Cantilever
Capacity Per Shelf 800 lbs.
Color Gray
Finish Epoxy Coat
Load Capacity 2400 lbs.
Load Capacity Per Shelf 800 lbs.
Material Steel
Mounting Mechanism Post
Mounting Type Hanging
Number Of Shelves 3
Overall Depth 14"
Overall Height 54"
Overall Width 48"
Usable Depth 14"
Usable Width 48"