QUANTUM STORAGE SYSTEMS AD74-1836P Wire Shelving Add-On Kit, Add-On, 36 x 18 Inch Size, 74 in Overall Height, 4 Shelve
Item: CG9KNNModel: AD74-1836PCross Ref: 60TV56
In Stock
18"
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Wire Shelving Unit
Color Green
Finish Epoxy Coated
Height 74"
Includes (2) Posts, (8) S Hooks
Length 36"
Load Capacity Per Shelf 800 lbs.
Material Steel
Number Of Shelves 4
Overall Depth 18"
Overall Height 74"
Overall Width 36"
Product Datasheet quantum-storage-systems-wr74-1236bk.pdf
Recommended Environments Dry, Wet
Shelving Configuration Add-On
Size 18" x 36" x 74"
Whole Unit Load Capacity 3200 lbs.
Width 18"