PARKER 165PLP-8 Union Elbow, Push-To-Connect Fitting
Get it by Thursday, May 21
€23.80 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Union Elbow |
| For Tube Outside Dia. | 1/2" |
| Mm | 0.5 mm |
| No. Of Inlet | 1 |
| Overall Length | 1 5/32" |
| Product Datasheet | parker-164plp-2.pdf |
| Style | Push To Connect |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Product Variants
| Product | Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|---|
![]() |
165PLP-2 | 165PLP-2 | €12.29 | |
![]() |
165PLP-4 | 165PLP-4 | €9.94 | |
![]() |
165PLP-5 | 165PLP-5 | €17.20 | |
![]() |
165PLP-5/32 | 165PLP-5/32 | €12.96 | |
![]() |
165PLP-6 | 165PLP-6 | €16.93 |
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Dry Baths
- Flashlight Holsters and Cases
- Direct Drive Corrosion Resistant Shutter Mount Fans
- Fuse Clips
- I-Beam and Column Protectors
- ADB HOIST RINGS MFG. Weldless Alloy Rings
- IRONCLAD Tuff Chix Work Gloves
- LOUISVILLE FXP1800HD Series Fiberglass Pinnacle Platform Ladders
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND CU420 Gas Springs
- VERMONT GAGE Car Zz Go Reversible Assemblies, Green
- SPEARS VALVES PVC Schedule 40 DWV Fabricated Glue On Saddles, IPS O.D.x Socket
- SPEARS VALVES PVC Drain Waste Vent Fitting P116 Caps, Socket
- AMERICAN TORCH TIP Purox Cutting Tips, 4202 Style
- QUANTUM STORAGE SYSTEMS Modular Wire Stacking Baskets
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 165PLP-8 Union Elbow, Push-To-Connect Fitting
€23.80 /unit



