PARKER 0.75DSRM31.00 Pneumatic Cylinder
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
| Item | Cylinder |
| Max. Air Service Pressure | 250 psig |
| Stroke Length | 31" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
Product Variants
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Knit Gloves
- Water Heater Elements
- Depth Micrometers
- Hangers
- Overhead Door Stops and Holders
- AKRO-MILS 30292 Akrobins Super Size Bins
- RUD CHAIN VRS Starpoint Eye Bolts, Metric Thread With Maximum Length
- KEO Metric Combined Drills And Countersinks, Type R, 60 Degrees Countersink Angle
- SUGATSUNE Folding Pull Handles
- REELCRAFT Fuel Hoses, 50 PSI
- SDC Electromagnetic Lock Activation Devices
- DAYTON Parallel-Shaft Subfractional Gearmotors, 12V DC
- JUSTRITE Oily Waste Cans, Hand Operated
- NIBCO LD-2100 Series Large Diameter Butterfly Valves, Ductile Iron, 200 PSI, Buna-N Seat