NEW AGE 22030ES30P Equipment Stand 20 x 30 x 30 | AF2ZXE 6ZUE6
NEW AGE 22030ES30P Equipment Stand 20 x 30 x 30
Item: AF2ZXEModel: 22030ES30PCross Ref: 6ZUE6
Assembled/unassembled Unassembled
Caster Mount Type Threaded Stem
Color Silver
Depth 20"
Display Qty 1
Edge Shape Square
Foot Type Caster
For Environment Food Service
Frame Material Aluminum
Height Adjustability Fixed Height
Included Components Lower Shelf
Includes Hex Key
Length 30"
Load Rating 400 lbs.
Material Aluminum
Maximum Shelf Load Capacity 400 lbs.
Mobility Stationary, Casters
Number Of Drawers 0
Number Of Shelves 2
Overall Depth 20"
Overall Fixed Height 30"
Overall Height Range 30"
Overall Load Capacity 400 lbs.
Overall Width 30"
Overall Wxd 30" x 20"
Pipe Dia. 1 3/8"
Post Dia. 1.312"
Resistance Properties Corrosion Resistant, Rust Resistant
Top Gauge 12 ga.
Top Gauge/thickness 12 ga.
Top Material Finish None
Top Surface Material Aluminum
Unit Type Not Expandable, Modular
Wheel Material Polyolefin
Width 20"
Work Surface Depth 20"
Work Surface Material Aluminum
Work Surface Width 30"