MICRO 100 QIT-1801125X Threading Tool, 0.055 Inch Centerline Offset, 1.125 Inch Max. Bore Depth
0.18"
0.202"
1.125"
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
| Item | Threading Tool |
| Head Width | 0.18" |
| Max. Bore Depth | 1 1/8" |
| Min. Bore Dia. | 0.202" |
| Offset Point | 0.029" |