MERSEN FERRAZ A50P50-1DS Semiconductor Fuse, High Speed, 500V, 50A, aR Class, Type 1DS | CH4UXW
MERSEN FERRAZ A50P50-1DS Semiconductor Fuse, High Speed, 500V, 50A, aR Class, Type 1DS
Item: CH4UXWModel: A50P50-1DS
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Item Semiconductor Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 26 kA
Ac Voltage 500V AC
Ac/dc AC
Amps 50A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Copper
Connection/terminal Type Ferrule
Diameter 22.1 mm
Finish Tin Plated
Frequency 50/60 Hz
Length 57.9 mm
Mounting Clip
Product Datasheet mersen-ferraz-a50p100-4.pdf
Product Group Semiconductor Protection Fuses
Rated Voltage Ac Ul 500V