MERSEN FERRAZ A50P100-4 Semiconductor Fuse, High Speed, 500V, 100A, aR Class | CH4UVG
MERSEN FERRAZ A50P100-4 Semiconductor Fuse, High Speed, 500V, 100A, aR Class
Item: CH4UVGModel: A50P100-4
In Stock : 3 Units
Get it by Wednesday, May 20
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Semiconductor Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 35 kA
Ac Voltage 500V AC
Ac/dc AC/DC
Amps 100A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Brass
Connection/terminal Type Blade
Diameter 25.4 mm
Finish Tin Plated
Frequency 50/60 Hz
Length 92.2 mm
Mounting Bolted
Product Datasheet mersen-ferraz-a50p100-4.pdf
Product Group Semiconductor Protection Fuses
Rated Voltage Ac Ul 500V
Rated Voltage Dc Ul 450V